czwartek, 31 października 2019

Pozycjonowanie SEO audyt strony Pozycjonusz opinie

Dzień dobry Panie M....
Piszę w związku z Pana poniższym zapytaniem wystosowanym do naszej firmy Pozycjonusz. Poniżej przedstawiam szczegóły dotyczące poprawy widoczności w Google Pana strony firmowej https://www.quantectherapy.com/pl/. Decydując się na współpracę z naszą firmą, ma Pan możliwość wyboru pomiędzy kompleksowymi działaniami SEO ze stałym miesięcznym abonamentem, a jednorazowymi usługami jak audyt SEO, pozyskanie X linków czy przeprowadzenie 3 godzin konsultingu SEO. Co mam na myśli pisząc kompleksowe? Pełna opieka nad Pana stroną https://www.quantectherapy.com/pl/, od jej audytu, wyborze odpowiednich miejsc na przeprowadzenie link buildingu, copywritingu i uzupełnianiu treści na stronie, a na analizie Google Search Console, Google Analytics oraz narzędzi SEO kończąc.
To na jakie słowa kluczowe/frazy zacznie być widoczna Pana strona https://www.quantectherapy.com/pl/ w wynikach wyszukiwania zależy nie tylko od linków, ale przede wszystkim od tego jak Pana strona https://www.quantectherapy.com/pl/ jest zoptymalizowana do obecnie obowiązujących wymogów stawianych przez Google. Skupiając się wyłącznie na pozyskiwaniu samych odnośników do strony, trudno jest w tym momencie zapewnić sobie oczekiwane rezultaty. Wśród czynników wpływających na widoczność strony jednymi z najważniejszych są prędkość ładowania (na którą wpływa kilkanaście technicznych czynników), unikalność treści i jej jakość oraz "przyjazna" dla robotów indeksujących struktura strony. Nawet najbardziej wartościowe linki zwrotne nie są w stanie zapewnić zadowalającej widoczności, jeżeli nie idą one w parze z optymalizacją on-site. Najlepiej świadczy o tym fakt, że wszystkie oficjalnie potwierdzone aktualizacje Google z ostatnich kilku lat dotyczyły przede wszystkim elementów on-site. Dlatego też optymalizacja samej strony jest teraz odpowiedzialna za zdecydowaną większość czynników wpływających na skuteczność pozycjonowania. Oczywiście nie oznacza to, że linkbuilding przestał mieć jakikolwiek sens. Jednak jeżeli pozyskiwanie wartościowych linków zwrotnych nie idzie w parze z optymalizacją strony, to wypracowanie zadowalających efektów w postaci widoczności w organicznych wynikach Google jest bardzo utrudnione i graniczy praktycznie z cudem.Sprawdziliśmy razem ze specjalistą SEO widoczność Pana strony https://www.quantectherapy.com/pl/ przy pomocy profesjonalnego, płatnego narzędzia Senuto do monitoringu ilości słów kluczowych pojawiających się w organicznych wynikach wyszukiwania. W załączniku przesyłam Panu screen, z którego jednoznacznie wynika, że w chwili obecnej Pana stronahttps://www.quantectherapy.com/pl/ jest całkowicie niewidoczna w Google. Spowodowane to zostało przez spadki, które miały miejsce na początku lipca tego roku. Możliwie jest, że Pana strona https://www.quantectherapy.com/pl/ otrzymała karę algorytmiczną od Google, ale mamy w tej chwili zbyt mało informacji, by można było jednoznacznie wskazać przyczynę omawianych spadków. Jednak z pewnością przede wszystkim należy najpierw zadbać o optymalizację Pana stronyhttps://www.quantectherapy.com/pl/, żeby w ogóle jakiekolwiek słowa kluczowe zaczęły być widoczne. 
Niedostosowanie do urządzeń mobilnych jest jednym z podstawowych problemów związanych z SEO. Wykonaliśmy test prędkości przy pomocy PageSpeed Insights (oficjalnego narzędzia Google do badania szybkości ładowania stron). Wynik jaki osiąga w tym momencie Pana strona https://www.quantectherapy.com/pl/ na urządzeniach mobilnych to 44/100!!! Oznacza to dramatycznie złą sytuację. Jeżeli wynik jest niższy niż 50-75 pkt dla Google oznacza to, że w praktyce strona nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych. Skutkuje to pomijaniem jej w wyświetlaniu na zapytania kierowane do tej wyszukiwarki. W zeszłym roku miały miejsce dwie duże aktualizacje głównego algorytmu Google, które zaczęły bardzo restrykcyjnie brać pod uwagę w szczególności prędkość ładowania stron na urządzeniach mobilnych. Sprawiło, to że ten parametr stał się obecnie jednym z najważniejszych czynników wpływających na pozycje osiągane w wynikach wyszukiwania. Chcąc zapewnić Pana stronie https://www.quantectherapy.com/pl/ znacznie lepszą widoczność należałoby bardzo intensywnie popracować nad przyśpieszeniem działania strony. Więcej na ich temat można przeczytać na naszym firmowym blogu.
Sporą przeszkodą na drodze do osiągnięcia lepszych wyników w SEO Pana strony https://www.quantectherapy.com/pl/ jest również niewielka ilość unikalnej treści opublikowanej jak do tej pory w obrębie Pana witryny https://www.quantectherapy.com/pl/. Odpowiednie rozwijanie contentu pozwala na zamieszczenie wielu kombinacji słów kluczowych, które mają szansę na wyświetlanie się w organicznych wynikach wyszukiwania. Dlatego też na wielu stronach można znaleźć blogi firmowe czy poradniki albo też aktualności. Dzięki temu nie tylko zyskuje się ruch organiczny, ale również buduje się wizerunek swojej firmy wśród potencjalnych klientów. Więcej informacji na temat tego jak treści publikowane na stronie przyczyniają się do pozycjonowania można znaleźć w artykułach na naszym firmowym blogu.
Ponadto w przypadku Pana witryny https://www.quantectherapy.com/pl/ pojawia się tzw. "index bloat", czyli dodawanie do indeksu Google zduplikowanych adresów URL lub stron o żadnej, bądź znikomej wartości z punktu widzenia SEO. "Zaśmiecanie" listy podstron analizowanych przez Google działa bardzo niekorzystnie. Obniża to ocenę domeny oraz marnuje zasoby robotów Google redukując tzw. crawl budget, czyli ogólną ilość "czasu" jakie są w stanie poświęcić roboty na "analizowanie" strony. Prowadzi to do zmniejszenia skuteczności indeksacji i może w efekcie oznaczać wykluczenie niektórych wartościowych podstron z indeksu.
Wspomniane powyższe błędy zostały zidentyfikowane wyłącznie na podstawie wstępnej analizy. Dlatego też punktem wyjścia byłoby przeprowadzenie audytu SEO Pana strony https://www.quantectherapy.com/pl/, który miałby na celu wskazanie wszystkich problemów, które negatywnie wpływają na efekty pozycjonowania. Na jego podstawie można przyjąć strategię działań związanych z poprawą parametrów strony https://www.quantectherapy.com/pl/ odpowiedzialnych za pozycjonowanie takich jak chociażby indeksacja czy prędkość ładowania strony. Problemy jakie odnaleźliśmy razem ze specjalistą z działu SEO "na pierwszy rzut oka" to jedynie wierzchołek góry lodowej. Z naszego doświadczenia jasno wynika, że jeżeli już na etapie wstępnej analizy pojawia się tak dużo błędów, to podczas przeprowadzania pełnego audytu będzie ich zdecydowanie więcej. Audyt SEO służy również temu, żeby dokładnie zaplanować skalę i harmonogram koniecznych zmian. Bez odpowiedniego ustalenia priorytetów dotyczących optymalizacji strony i wszystkich niezbędnych prac związanych z pozycjonowaniem łatwo jest wprowadzić chaos, który uniemożliwi osiągnięcie zakładanych efektów.
Audyt SEO jest wyceniany indywidualnie dla każdej strony i na jego wycenę składa się złożoność strony, błędy widoczne dla mnie i specjalisty SEO na pierwszy rzut oka przy wykonanej podstawowej analizie Pana strony https://www.quantectherapy.com/pl/. 
Następnym krokiem oraz uzupełnieniem audytu SEO byłby konsulting SEO. Dzięki niemu wspólnie ze mną i naszym specjalistą SEO może Pan opracować kompletną strategię działań związanych z e-marketingiem oraz na bieżąco nadzorować poprawność wdrażania zmian na Pana stronie https://www.quantectherapy.com/pl/. W ten sposób nie tylko prowadzone działania będą lepiej skoordynowane, ale również może zdobyć Pan wiedzę, która w przyszłości może pozwolić na uniknięcie poważnych błędów związanych z technicznymi aspektami działania strony https://www.quantectherapy.com/pl/, a które wpływają zarówno na pozycjonowanie i zachowanie się klientów. W zależności od potrzeb klienta, obecnej sytuacji strony w ramach konsultingu SEO dokonujemy szeregu różnych analiz. Każda analiza jest przez nas wcześniej oceniania, ile czasu zajmie w ramach konsultingu SEO. W tym modelu rozliczamy się "godzinowo" za czas poświęcony na sprawdzanie parametrów związanych z SEO. Najniższy pakiet to 3 godziny w cenie 600,00PLN netto.
W ramach usług związanych z konsultingiem SEO jesteśmy w stanie przygotować również:
  • analizę konkurencji, która pozwala poznać rozwiązania stosowane przez inne strony działające w Pana branży https://www.quantectherapy.com/pl/
  • dobór słów kluczowych, na których podstawie potencjalni klienci będą w stanie odnaleźć Pana stronęhttps://www.quantectherapy.com/pl/ poprzez Google
  • wsparcie działań concent marketingu, który ma na celu nie tylko zwiększenie efektywności pozycjonowania, ale również budowanie wizerunku firmy.
Na potwierdzenie skuteczności naszych działań przesyłam link do case study naszych przykładowych klientów, aby zobrazować jakie efekty są widoczne po konkretnych działaniach, które podjęliśmy z naszymi klientami i w zakresie audytu SEO, optymalizacji, konsultingu SEO, contentu i link buildingu - https://www.pozycjonusz.pl/pozycjonowanie-case-study/
W znacznej mierze efekty naszych działań zdecydowanie przerosły oczekiwania klientów. Przełożyło się to bezpośrednio na zwiększenie obrotów w ich firmach za zasługą znacznie wyższego ruchu na stronach, który został pozyskany dzięki organicznym wynikom wyszukiwania.

Biorąc pod uwagę fakt, że w chwili obecnej do Pana strony firmowej https://www.quantectherapy.com/pl/ prowadzi w granicy tylko!!! 4 domeny linkujące (w załączniku screen z płatnego narzędzia Ahrefs do analizy profilu domen linkujących) i linkowanie we wcześniejszym czasie na Pana stronie nie miało w ogóle miejsca, to dobrze, że się Pan do nas zgłosił, ponieważ stworzymy również w przyszłości Pana stronie https://www.quantectherapy.com/pl/ bardzo dobry, mocny, wartościowy, naturalny, bezpieczny i różnorodny profil linków.
Poniżej przedstawiam tzw. multipakiet, a więc dobór linków z każdego pakietu adekwatnego i rozkładamy współpracę zazwyczaj na miesiąc czasu. Klienci w ten sposób co miesiąc kontynuują współpracę, a ja pod koniec realizacji projektu przedstawiam kolejną adekwatną propozycję na dalszą współpracę. Poniżej przedstawiam szczegółową propozycję na podjęcie współpracy w temacie linkowania Pana strony firmowej https://www.quantectherapy.com/pl/, dopiero podczas optymalizacji strony, bądź w momencie, kiedy Pana strona będzie już w pełni i prawidłowo zoptymalizowana, aby pozyskane linki były w stanie przekazać 100% swojej mocy, z odnośnikami do naszej strony firmowej ze szczegółowymi opisami naszych pakietów, na najbliższy 1 miesiąc:
TrustRank - 15 linków/wizytówek w najmocniejszych, polskich katalogach ogólnotematycznych (z budżetem sms 100zł) - bezsprzeczna podstawa dla każdej strony firmowej i sklepu internetowego

Firmowy 
- 25 linków/wizytówek w katalogach przyjmujących tylko firmy mogące okazać numer NIP

Linki Tematyczne - 3 linki dedykowane konkretnej branży, usłudze lub grupie produktów, na początek, później ewentualnie będzie można pozyskać więcej linków. Linkowanie tematyczne przynosi lepszy efekt, ze względu na spójną treść obu: domeny linkującej i domeny linkowanej
Ogłoszenia - 10 linków/wpisów w serwisach ogłoszeniowych

Linki z profili
 - 10 linków z profili z wysokimi wskaźnikami SEO takimi jak TrustFlow, Citation Flow czy Domain Authority - tutaj w grę wchodzi tylko czysty link, bez żadnego tekstu.

Linki z forów - 10 linków z forów internetowych, zazwyczaj ze stopek lub buttonów. Również czysty link bez konkretnego tekstu

Artykuły sponsorowane - na początek proponuję również 1 artykuł sponsorowany w kwocie 209,00PLN brutto łącznie z napisaniem przez nas unikalnej treści. Każdy napisany przez nas artykuł jest uprzednio konsultowany z klientem, uzgadniamy jakie informacje ma zawierać i na co ma być kładziony nacisk. Tworzone artykuły będą długości 2500-3000 znaków. Publikacja artykułu zaczyna się od 209,00PLN brutto wraz z napisaniem treści. Dla porównania artykuł sponsorowany na wp wiąże się z kwotą 15 000,00PLN, a na onecie jest to budżet około 14 000,00PLN. Artykuły przekazują bardzo dużą moc SEO jeżeli chodzi o pozycjonowanie, a ich systematyczne pozyskiwanie zdecydowanie pomoże w walce o wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

Powyższa propozycja obejmuje wszystkie adekwatne dla Pana branży https://www.quantectherapy.com/pl/ pakiety przy jednej fakturze, czyli: Trust Rank, Firmowy, Linki tematyczne, Ogłoszenia, Linki z profili, Linki z forów oraz Artykuł sponsorowany. Współpraca trwa w tym przypadku około 4 tygodnie. Powyższa propozycja współpracy wiąże się z kwotą rzędu 845,00PLN brutto. Powyższa propozycja jest adekwatną propozycją współpracy w temacie linkowania Pana strony firmowej https://www.quantectherapy.com/pl/ z racji na różnorodne źródło linków, co w oczach Google jest bardziej naturalne i co przynosi lepszy i szybszy efekt niż w przypadku skorzystania z pojedynczego tylko pakietu.


Żadna strona, nawet z bardzo dobrymi linkami, niezoptymalizowana, mająca mało treści, nie jest w stanie uzyskać satysfakcjonujących rezultatów. Optymalizacja strony oraz wartościowy copywriting w połączeniu z wartościowym link buildingiem można powiedzieć spełniają 99% wartościowego SEO, o których w swoich wytycznych pisze Google.


Panie Marcinie, czekam na wiadomość zwrotną od Pana z informacją w temacie dalszych działań związanych z Pana stroną firmową https://www.quantectherapy.com/pl/ i jej audytem SEO.

W razie jakichkolwiek pytań, proszę nie wahać się kontaktować. Jestem do dyspozycji :) 

Pozdrawiam, 

Paulina Najdahttps://www.pozycjonusz.pl  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Geoinżynieria patogeny

Patogeny i wirusy,szczepy zgryźliwych bakterii, jaja pasożytów (tasiemca, glisty, owsików) rozpylane aerozolowo chemtrails.   Depopulacja. ...